REALIZOVANÉ PROJEKTY 2016/2017

12.-14.04.2017 - Velikonoční prodej kraslic

Předvelikonoční prodej kraslic v obchodním centru Vaňkovka, letos s výtěžkem 45.827 Kč pro Pomocné tlapky.

16.-18.12.2016 - Vánoční prodej punče

Tradiční předvánoční charitativní prodej punče v obchodním centru Vaňkovka, tento rok s výtěžkem 52.044 Kč.

13.10.2016 - Charitativní golfový turnaj

Při golfovém turnaji 13.10.2016 ve Svratce, který organizovala firma Skante ze Žďáru nad Sázavou a za účinné pomoci našich členů Jirky Kalába, Michala Horta a Luboše Spurného bylo vybráno pro Toníka Voznicu na nákup handybiku 80 000,-Kč.

15.9.2016 - podpora účastníkům projektu Dobrák od kosti

Petr Filipec a Vojtěch Špišák - dva mladí muži, kteří se rozhodli zdolat trasu z Košic do Prahy na koloběžkách za 12 dní, dorazili ve čtvrtek 15. září do Brna. Když v pravé poledne zastavili před brněnským hotelem Voroněž II, měli v nohou kolem 1200 km. Oba touto cestou dělají osvětu dárcovství kostní dřeně v rámci projektu Dobrák od kosti a snaží se motivovat mladé lidi od 18 do 35 let, aby vstoupili do registru dobrovolných dárců. K tématu mají osobní vztah - jeden je po úspěšné transplantaci kostní dřeně, druhý je zapsán v registru dárců.

V Brně u informačního stánku oba sympatické jezdce přivítala patnáctičlenná skupina rotariánů z obou brněnských klubů, Rotaractu Brno, organizačního týmu a několika mladých lidí, kteří se o projektu na podporu dárcovství kostní dřeně dozvěděli a přišli jej podpořit. Guvernér Distriktu 2240 Štěpán de Wolf předal mužům na koloběžkách vlajky Rotary International. Než se Petr s Vojtou vydali na cestu, aby pokračovali přes Svitavy do Pardubic, stačili ještě během krátké přestávky na občerstvení odpovědět na spoustu dotazů.

15.7.2016 - pomoc při zabezpečení HandiCampu v Březejci

Martin Kondrát - výroba a zabezpečení prodeje placek v Galerii Vaňkovka
Karla Dostálová - zprostředkování sponzorského daru kompenzačních pomůcek od Harmann Rico
Marek Polan - zajištění koně ke hippoterapii

REALIZOVANÉ PROJEKTY 2000 - 2016

Charita a dobrovolnictví

• Nákup softwarového produktu vyhledávacího programu pro Nadační fond Pomoc lidem s leukémií při Interní hematoonkologické klinice Fakultní nemocnice Brno (2002)

• koncert POVODEŇ, aneb pomáhejte s námi" v Janáčkově divadle v Brně ve spolupráci s humanitární organizací ADRA na pomoc rodinám, postiženými povodněmi na Moravě (2002)

• koncert DĚTI DĚTEM v brněnském Červeném kostele společně se Symfonickým orchestrem ZUŠ města Brna na podporu nevidomých dětí ZŠ pro nevidomé a slabozraké v Brně na Hlinkách (2004)

• koncert NADĚJE PRO INDONÉSII v Janáčkově divadle v Brně ve spolupráci s humanitární organizací ADRA na vybudování škol po povodních (2005)

• každoroční velikonoční sbírky ve spolupráci s Galerií Vaňkovka pro Domov seniorů v Brně Bystrci (zakoupení zvedáku a polohovacích křesel), Nadaci Zaydesa (zakoupení deseti počítačů pro dvě školy na ostrově Zanzibar), ZŠ na Lidické v Brně (vybudování speciální relaxační místnosti pro autistické děti), Hospic svaté Alžběty v Brně (vybudování knihovny a zakoupení potřebných přístrojů) - 4 ročníky (2013 -2016)

• každoroční prodej Vánočního punče ve spolupráci s Galerií Vaňkovka - největší klubová akce s 11ti letou tradicí - výtěžek sbírek byl věnován na konkrétní projekty sdružení DEBRA, PRÁH, KLOKÁNEK, Nadace ZAYEDESA, Diakonie Brumovice, Domov seniorů v Brně-Bystrci, Hospic sv. Alžběty (2005-2016)

• zakoupení polohovacího lůžka pro Albertinum Žamberk (2009)

• pořízení posilovacího stroje a přístroj na měření laktátu v krvi pro paralympioničku Bělu Hlaváčkovou (2009)

• tři ročníky charitativního golfového turnaje ve spolupráci s SK ANTE ve Svratce, jejichž výtěžek byl věnován na projekty pro děti (2013-2015)

• Noc oživlých soch - sbírka pro autistické děti ve spolupráci s Galerií Vaňkovka (2014)

Za prvních patnáct let své existence RC Brno City podpořil svými projekty různé organizace i jednotlivce v celkové výši přes 2,2 mil. korun.

Podpora talentovaných studentů a služba mládeži

• vyslání studentky AMU v Praze Romany Zieglerové (houslová hra) na roční stipendium u profesora Snítila na Tasmánské univerzitě v Hobartu, Austrálie (2002)

• organizace mezinárodního letního kempu ve spolupráci s Rotary kluby v Kroměříži, ve Zlíně a Praze (2004)

• vyslání studentů na krátkodobé i roční rotariánské výměnné pobyty (2004 - 2009)